Wskaźnik talia-biodra: 0,82
Jesteś gruszką - Normalne ryzyko

Interpretacja ryzyka dotyczy tylko osób dorosłych powyżej 18 lat.

Płeć:Mężczyzną
Obwód talii:90cm
Obwód bioder:110cm

Zgodnie z indeksem Twoje ryzyko jest normalne.

Oblicz ponownie

Gruszka

Pamiętaj, że stosunek talii do bioder jest tylko jednym czytaniem. Jeśli martwisz się sytuacją zdrowotną, najpierw należy poszukać pracowników służby zdrowia.

Limity ryzyka dla talia-biodro wynosi:

ZnaczenieKobietyMężczyźni
Normalne ryzyko< 0,8< 0,9
Zwiększone ryzyko0,8 - < 0,850,9 - < 1
Znacząco zwiększone ryzyko>= 0,85>= 1

Wskaźnik masy ciała nie wskazuje kształtu ciała. Warto szukać także innych wskaźników. Stosunek talia-biodro jest przydatny, ponieważ informuje, gdzie jest możliwy tłuszcz. Tłuszcz wokół żołądka jest szczególnie niebezpieczny - tłuszcz gromadzący się na narządach wewnętrznych, na przykład wątrobie.

Zagrożenie dla zdrowia wzrasta, jeśli zwiększa się stosunek talii do bioder. Stosunek talii do bioder lepiej uwzględnia kształt twojego ciała. Wskaźnik masy ciała różni się znacznie w zależności od tego, czy jesteś na przykład szczupły czy umięśniony. Wskaźnik masy ciała jest zupełnie inny dla tych dwóch typów. Jednak oba te typy ciała można określić jako zdrowe.

Problem ma również stosunek talii do bioder. Istnieją czynniki osobiste i po raz kolejny trudno jest dokonać uogólnień. Należy zauważyć, że WHO nie wydało uniwersalnych zaleceń dotyczących stosunku talii do bioder.

Widzieć: World Health Organization (WHO)

Calculaterix.com
Strony i kalkulatory na każdy dzień